Olfen
Olfen®

Domácí fitness

Bolesti zad patří k nejčastějším zdravotním obtížím. Jejich hlavní příčinou je sedavý životní styl, nedostatek pohybu a případná nadváha. Řešení je mnohdy jednodušší než nám bolest naznačuje. Potřeba je pouze pravidelný režim a i jednoduchá cvičení vám mohou hodně pomoci.

Kouzelné slovo „pohyb“

Jaká je účinná prevence? Být aktivní, hýbat se, a preventivně posilovat kritické svalové skupiny. Do každodenního života začleňte více pohybu, třeba jeďte do práce na kole, nebo vystupte o jednu zastávku dříve, a dojděte zbytek cesty pěšky. Místo výtahu používejte raději schody. Dbejte na to, abyste u psacího stolu častěji měnili pozici a vstávali tak často, jak jen to je možné, např. při telefonování. Když už záda bolí, zůstaňte v pohybu. Lékaři doporučují nepolehávat a pokračovat v běžném, ale šetrném pohybu. Akutní bolesti zad můžou zpočátku zmírnit protizánětlivé gely či krémy z lékárny. Jakmile bolesti povolí, je potřeba posilovat záda pro nadcházející zátěž. Vždy je třeba hledat příčinu a opatrně na ní pracovat, stejně jako správný pohyb pomáhá, ten nesprávně aplikovaný může stav zhoršit.

Domácí fitness: cvičení pro zdravá záda

Po namáhavém pracovním dni se ale sportovat jen těžko přinutíme. Následující jednoduchá cvičení je možné bez problému začlenit do běžného všedního dne. Cvičební pomůcky najdeme v každé domácnosti: násadu koštěte, láhve s vodou a ručník. Nebojte se začít ještě dnes – vaše záda to ocení! Cvičení nemusí trvat hodiny, ale i pár správně využitých minut vás mílovými kroky posune vpřed a pomůže v řadě problémů.

Než začnete

Vybrali jsme pro vás jednoduché cviky, se kterými můžete posilovat a protahovat různé svalové skupiny tak, abyste bolestem zad do budoucna předešli. Cvičení nejsou komplikovaná a jsou proveditelná bez předchozích znalostí. Pokud ovšem trpíte akutními bolestmi zad, konzultujte prosím svůj zdravotní stav s vaším ošetřujícím lékařem dříve, než s cvičením začnete. U cviků, které se provádějí ve stoje, dbejte vždy na stabilní postoj. Cvičte pravidelně. Raději krátký program vícekrát za týden, než jednou měsíčně všechny cviky najednou. Při cvičení dýchejte klidně. Svaly při cvičení pomalu napínejte, a poté napětí opět uvolněte.

Cviky na bolavá záda ikona video

Před použitím si pozorně přečtete příbalovou informaci.
Olfen Neo Forte, gel je léčivý přípravek ke kožnímu podání, obsahuje účinnou látku diclofenacum diet hylaminum.
Olfen, gel a Olfen, 140 mg léčivá náplast jsou léčivé přípravky ke kožnímu podání, obsahují účinnou látku diclofenacum natricum. Nepoužívejte léčivé přípravky souběžně.
Olfen, 140 mg se nesmí používat současně s jinými místně nebo celkově podávanými přípravky obsahujícími diklofenak nebo s jinými NSAID.