Olfen
Olfen®, léčivé náplasti

Olfen, 140 mg léčivá náplast

Olfen, 140 mg léčivé náplasti se používají ke krátkodobé místní léčbě bolesti při akutním natažení, podvrtnutí nebo zhmoždění končetin v důsledku zranění, např. při sportovních úrazech. Tento lék mohou používat dospělí a mladiství od věku 16 let.

Jak funguje

Účinná látka diklofenak proniká kůží a v podkoží vzniká jeho „depo“. Plynulým uvolňováním diklofenaku z tohoto depa mají Olfen, léčivé náplasti dluhotrvající účinek, působí proti bolesti po dobu 12 hodin, což umožňuje aplikaci náplastí pouze 2x denně.


Řez kůží

Komu, kam a jak aplikovat

  • Olfen, 140 mg léčivé náplasti jsou určeny pro dospělé a dospívající od 16 let.
  • Aplikuje se 2x denně (ráno a večer) na kůži v oblasti postiženého místa. Náplasti se nesmí dělit (stříhat nebo trhat) a nemají se používat déle než po dobu 7 dní. Maximální celková dávka jsou dvě léčivé náplasti, a to i tehdy, pokud je třeba léčit více než jednu poraněnou oblast. V jeden okamžik léčete pouze jednu bolestivou oblast.
Kam aplikovat

Jednoduché použití

Použití

Praktické rady

  • Po odstranění náplasti je třeba přibližně jeden den chránit léčenou oblast před přímým slunečním zářením a účinky solária.
  • Uchovávejte v originálním obale, sáček udržujte pečlivě uzavřený, aby nedošlo k vysušení náplasti. Uchovávajte pri teplotě do 25ºC. Po prvním otevření sáčku je možné náplasti použít během 4 měsíců.
  • V případě potřeby lze léčivou náplast udržet na místě pomocí elastické síťové bandáže.

Velikost balení dostupné na trhu: 5ks, 10ks.


Příbalová informace ke stažení zde zde.

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci.
Olfen, 140 mg léčivá náplast je léčivý přípravek k zevní použití, obsahuje účinnou látku diclofenacum natricum.